جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

پیشگیری و آموزش در اولویت برنامه های مدیریت بحران کشور

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، بهنام سعیدی روز دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ساوجبلاغ که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: باید در بخشهایی که مشکل و آسیبی وجود دارد از همین الان شناسایی و اقدام لازم صورت پذیرد و نگذاریم وقتی مشکل وارد مرحله بحران شد آن را بررسی کنیم چون خطر این کار می تواند جبران ناپذیر باشد.

  وی در ادامه به زلزله بم اشاره کرد و گفت : این زلزله در عرض 12 ونیم ثانیه خسارات جبران ناپذیری از قبیل جان باختن 34000 نفر و معلولیت 2500 نفر و بی سرپرست شدن 9000 زن و یتیمی 5000 نفر را بر جای گذاشت و دلیل آن علاوه بر زمان بروز حادثه که وقت استراحت مردم بود، نبود آموزش کافی به مردم و بی توجهی به پیش لرزه ها بود.

  وی تصریح کرد : آموزش همانند عبادت می ماند و بسیار مقدس بوده و دارای اهمیت به سزایی است و باید با آموزش همگانی خطرات احتمالی را کاهش داد.

  سعیدی در ادامه به دهیاران، بخشداران و شهرداران تاکیدکرد: برساخت وساز بیش از پیش توجه کنید چرا که ساخت وساز می تواند هم مایه نجات و هم نابودی جان انسان ها شود، بنابراین باید تدابیر لازم اتخاذ و از هرگونه مصالحه بپرهیزید و این هنر است که اگر خلافی دیده است، متخلف به دادگاه کشانده شود.

  وی همچنین افزود: همواره به لایروبی رودخانه ها بپردازید و بازرسی بستر رودخانه را در دستور کار خود قرار دهید.

  سعیدی گفت: مدیران اجرایی و فرمانداران باید از اعتبارات باقیمانده در شهرستان ها برای انجام تعهدات و اقدامات در خصوص تامین آب و رفع مشکلات آن استفاده و اقدام نمایند.

  سعیدی از کلیه دستگاههای خدمات رسان خواست که همه آسیب ها و تهدیدهای موجود در حوزه خود را شناسایی و برای تصمیم گیری و رفع مشکلات به فرمانداری منعکس کنند.

  وی با اشاره به اینکه کمبودهای بسیاری وجود دارد، افزود: با مدیریت بهنگام می توان بحران ها را تعدیل و جلوی برخی اتفاقات را گرفت.

  سعیدی وجود بانک اطلاعاتی و نقش معتمدین و نیروهای انسانی را جهت جلوگیری از بروز حوادث عمدی و جلب مشارکت مردمی در مقابله با افزایش خسارت ها را مهم برشمرد و با بیان غیرمترقبه بودن برخی حوادث، از مسئولین و ادارات خواست با ارائه آموزش های لازم وهمچنین برگزاری مانورهای نمادین وتمرینات، شهروندان را برای رویارویی با شرایط نامطلوب آماده کرده و زمینه کاهش و میزان آسیب پذیری را فراهم وتمهیداتی را در افزایش امکانات کمک رسانی وامدادی اتخاذ کنند.

  ایرنا
  ۲۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۴:۴۵

  این مطلب تا کنون 44 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 29 تير 1395
  منبع
  برچسب ها : آموزش ,سعیدی ,بحران ,مدیریت ,لازم ,شهرستان ,مدیریت بحران ,
  پیشگیری و آموزش در اولویت برنامه های مدیریت بحران کشور

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 9 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر